29.05.2021 - Medytacja jest łatwa

21.04.2021 18:36


Medytacja jest łatwa - Warsztaty z Pawłem Gutralem

KIEDY: 29 maja 2021 (sobota) GODZINA: 10:30 - 13:30, 15:00 - 18:00 PROWADZĄCY: Paweł Gutral - Akademia Redukcji Stresu KOSZT: 180 zł Więcej informacji - kliknij czytaj więcej.

Warsztaty "Medytacja jest łatwa" to jednodniowy warsztat, który w sposób praktyczny pozwoli doświadczyć zjawiska medytacji. Różne techniki wywodzące się z wielu tradycji i szkół dadzą szansę wybrania dla siebie najbardziej odpowiadającej formy medytacji i włączenia jej do codziennej praktyki. Oprócz przygotowania do medytacji klasycznej (nastawienie, odpowiednia pozycja, determinacja), również koncentracja na oddechu, medytacja w ruchu i relaksacja, a także część teoretyczna. Warsztat przeznaczony jest dla każdego, kto zawsze chciał zacząć medytować, a nie wiedział jak, lub nie miał czasu zrobić pierwszego kroku.


KIEDY: 29 maja 2021 (sobota)
GODZINA: 10:30 - 13:30, 15:00 - 18:00
PROWADZĄCY: Paweł Gutral - Akademia Redukcji Stresu
KOSZT: 180 zł


Coraz większa liczba, potwierdzonych przez naukowców badań, wskazuje, że medytacja redukuje napięcia, wprowadza spokój do naszego życia i pozytywnie wpływa na zdrowie. Zmniejsza ciśnienie krwi i ogranicza ryzyko chorób serca. Niesie ze sobą również korzyści psychologiczne, takie jak redukcja lęków i depresji, pomaga w zmaganiach z bólem chronicznym i spowodowanym wypadkami, ogranicza uzależnienia powodowane w dużej mierze stresem. W sposób istotny wpływa na rozrost i reorganizację sieci neuronowej w mózgu i korze mózgowej, co bezpośrednio przekłada się na poprawę pamięci, łatwość w koncentracji i skupianiu się, oraz odgrywa rolę chroniącą przed niekorzystnymi zmianami starczymi w mózgu (demencja). Ale także, a właściwie przede wszystkim, zmniejsza niepewność w aspekcie transcendentalnym, przybliżając nas do odpowiedzi na zasadnicze pytanie o sens życia.


Paweł Gutral (Akademia Redukcji Stresu) – ma za sobą 16-letnią praktykę medytacyjną i pracy z ciałem. Począwszy od buddyzmu Mahajany, przez Zen koreański i japoński, oraz japońską tradycję Byakko Shinko Kai oświeconego mistrza Goi Sensei, dalej przez Vipassanę wg Goinki oraz w tradycji klasztoru Wat Po Tam Wua i na jogicznych, tantrycznych medytacjach (póki co) kończąc.


Zapisy w recepcji JOGA PARK, mailowo: recepcja@studiojogapark.pl lub pod numerem tel: 583445674.


Drogi Kliencie,
jeśli chciałbyś otrzymać fakturę VAT za niniejszy warsztat, prosimy o kontakt mailowy/telefoniczny w celu podania numeru NIP przed dokonaniem przelewu.


Zapraszamy!


Wstecz