6.11.2021 - Warsztaty z Krystianem Mesjaszem cz. I Sekwencja Słońca

05.10.2021 16:13


Warsztaty z Krystianem Mesjaszem cz. I "Sekwencja Słońca"

KIEDY: 06.11.2021 (sobota) GODZINA: 09:00 - 14:30 PROWADZĄCY: Krystian Mesjasz KOSZT: 250 zł jeden dzień/ 390 zł dwa dni warsztatu Więcej informacji - kliknij czytaj więcej.

Zapraszamy na weekendowe warsztaty "Sekwencja Słońca" oraz "Balanse w pozycjach odwróconych" z Krystianem Mesjaszem. 


06.11.2021 (sobota)
cz. I - "SEKWENCJA SŁOŃCA"

cz. II https://studiojogapark.pl/wydarzenia/7112021-warsztaty-z-krystianem-mesjaszem-cz-ii

 

Sekwencja Słońca jest alternatywą, a nawet uzupełnieniem pierwszej serii ashtanga jogi. Bazuje na całym schemacie “Yoga Chikitsa” jednak zawiera sporo dodatkowych elementów, które pozwalają wzmocnić ciało i przepracować je w całkowicie innych zakresach. Sekwencja pozycji stojących jest uzupełniona o pozycje otwierające ramiona i barki oraz wzmacniające nogi i poczucie balansu. W tradycyjnej ashtangowej większość pozycji w środku serii opiera się na rotacji bioder na zewnątrz. W przypadku Atapa Kramy większość skłonów czy skrętów bazuję na rotacji bioder do wewnątrz dzięki czemu w całkowicie inny sposób przepracowujemy miednicę. Nie ma w niej również, aż tak dużej liczby vinyas, przez co mam więcej energii na wykonanie nowych pozycji.
W sekwencji znajdziemy również wiele elementów których “brakuje” w I serii np. pozycji rozciągających mięśnie czworogłowe i mięśnie długie ud oraz zginaczy biodrowo-lędźwiowych, które mają bardzo duże znaczenia w wykonywaniu wygięć do tyłu. Dodane są również dodatkowe wygięcia z drugiej serii oraz otwieranie klatki piersiowej, dzięki czemu wygięcia i drobacki kończące praktykę są o wiele łatwiejsze do wykonania.
Zapoznanie się z tą praktyką to niezwykła przygoda i odświeżenie swojej ashtangowej rutyny. Daje inne spojrzenie na własną praktykę i pozwala dość szybko przeskoczyć elementy które blokują nas w pierwszej lub nawet drugie serii.


PLAN WARSZTATU:
09.00 - 11.30 Sekwencja Słońca cz. I
11.30 - 12.00 przerwa
12.00 - 14.30 Sekwencja Słońca cz. II


PROWADZĄCY: Krystian Mesjasz

Nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematy. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Ostatnio wydał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko”, Współpracuje również z Portalem Yogi tworząc sesje do praktyki online.

 

KOSZT - 250 zł*
*dla wszystkich chętnych, którzy chcą uczestniczyć w warsztatach dwudniowych (06.11 - "Sekwencja Słońca" oraz 07.11 - " Balanse w pozycjach odwróconych ") koszt za dwa dni warsztatu wynosi 390 zł.
Płatność należy uiścić w recepcji studia gotówką, kartą lub przelewem na konto: 62 1050 1764 1000 0092 0606 8828. Tytuł przelewu: "WARSZTATY ASHTANGA, Imię i Nazwisko uczestnika".

 

Drogi Kliencie,
jeśli chciałbyś otrzymać fakturę VAT za niniejszy warsztat, prosimy o kontakt mailowy/telefoniczny w celu podania numeru NIP przed dokonaniem przelewu.

 

Zapisy w recepcji JOGA PARK, mailowo: recepcja@studiojogapark.pl lub pod numerem tel: 583445674.

 

Zapraszamy!


Wstecz