Warsztaty TRE (Tension & Trauma Releasing Exercises) z wykładem

31.07.2021 00:00


Warsztaty TRE (Tension & Trauma Releasing Exercises) z wykładem

KIEDY: 30 października 2021 GODZINA: 15:45 - 18:45 KOSZT: 140 zł PROWADZĄCY: dr Marek Stanisław Kulikowski Więcej informacji - kliknij czytaj więcej.

Zapraszamy na wakacyjną edycję warsztatów TRE (Tension & Trauma Releasing Exercises) z wykładem.

Co to są ćwiczenia TRE?
Są to PROZDROWOTNE i terapeutyczne ćwiczenia, które uwalniają z ciała traumy, stres, napięcia i emocje.

Gdy w naszym życiu zdarzają się trudne chwile, nasze ciała reagują prosto i bez myślenia: uciekam albo walczę. Zmienia się chemia i fizjologia: adrenalina, ciśnienie krwi, napięcia mięśniowe i tym podobne. Mamy po prostu przeżyć. Po wszystkim, powinien nastąpić powrót do normalnego stanu organizmu, a najczęściej nie następuje.
Dlaczego? Przecież Matka Natura wyposażyła nasze ciała w systemy samo naprawcze. Otóż nie korzystamy z nich bo nam nie wolno! Tak sobie w naszym ucywilizowaniu ułożyliśmy prawa i zwyczaje, że nie możemy okazywać słabości - stracimy twarz. Zwierzęta nie patrzą na to co wypada a co nie, tylko reagują i na przykład, po prostu trzęsą się ze strachu - a nam nie wolno! Wtedy organizm nie dostaje „zwrotnej” informacji że można już wyłączyć system walki i ucieczki i tkwimy w nim często przez całe życie.
Ciało tego nie wytrzymuje i chorujemy: boli nas kręgosłup lub kolano, pojawia się nie wiadomo skąd alergia, nadciśnienie i inne dolegliwości. W ćwiczeniach TRE dajemy sygnał ciału, że zagrożenie mija i następuje głęboka relaksacja, aż dziwne i zaskakujące jak może być głęboka. Po prostu „magia” - trzeba to samemu przeżyć, żeby uwierzyć.

Ponadto w zaistniałej sytuacji pandemii, ćwiczenia TRE zalecane mogą być osobom, doświadczającym stresu na skutek następstw np.:
- strachu przed zakażeniem koronawirusem i chorobą COVID-19 przez niego wywoływaną,
- strachu o osoby bliskie,
- śmierci bliskiej osoby,
- powrotu po chorobie do normalnego życia,
- stresu związanego z przymusową izolacją (kwarantanną) lub kłopotami finansowymi wynikającymi z obostrzeń sanitarnych.

 

KIEDY: 30 października 2021 r. (sobota)
GODZINA: 15:45 - 18:45
KOSZT: 140 zł
PROWADZĄCY: dr Marek Stanisław Kulikowski

 

Ćwiczenia są proste i składają się z dwóch części. Seria łatwych ćwiczeń gimnastycznych w wygodnym stroju, a potem kładziemy się na macie w odpowiedniej pozycji i pozwalamy ciału pracować.

UWAGA - kobiety w ciąży nie mogą brać udziału w zajęciach.

O prowadzącym.
Jestem Psychotraumatologiem, doktorem nauk biologicznych (absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego), certyfikowanym trenerem ćwiczeń TRE, z których korzystam osobiście na co dzień. Od sześciu lat systematycznie ćwiczę TRE i obserwuję swoje ciało, uczę się Go. Rozluźniłem się i pozbyłem kilku dolegliwości, z tych najważniejszych – uporczywych bóli krzyża.
Ponadto jestem terapeutą Ustawień Rodzinnych.
Posiadam również dyplomy:
- Instytutu na Rzecz Pojednania w Rodzinie- metoda „Pojednania z Rodzicami według etyki Jiriny Prekop”.
- Instytutu Recall Healing / Totalna Biologia, prowadzonego przez Gilberta Renaud z Kanady.

 

Zapisy w recepcji JOGA PARK, mailowo: recepcja@studiojogapark.pl lub pod numerem tel: 583445674.

Drogi Kliencie,
jeśli chciałbyś otrzymać fakturę VAT za niniejszy warsztat, prosimy o kontakt mailowy/telefoniczny w celu podania numeru NIP przed dokonaniem przelewu.

 

Miłych wibracji i do zobaczenia na ćwiczeniach!


Wstecz